Zorbing a jiný adrenalin

go to link Adrenalinové zážitky mají v současné době skutečně zelenou. Bývají součástí letních kulturních akcí, na kterých si účastníci mohou vyzkoušet zábavu a adrenalin, který tyto zážitky jako je zorbing nebo bungee jumping poskytují. Kromě těchto je velmi oblíbený také tandemový seskok padákem, jízda na vznášedle nebo na čtyřkolkách a mnoho dalších. Proč jsou ale adrenalinové zážitky tak oblíbené? Lidé dnes mají oproti minulosti relativně jednoduchý a pohodlný život. Hledání trochy toho vzrušení se tak přesunulo z běžných denních aktivit na činnosti, které jsou výjimečné a nelze je zažít jen tak.

Zorbing od Zážitky.cz

Zorbing – jak funguje?

Co to ale vlastně zorbing je? Svou podstatou je to zážitek při kterém si vlezete do průsvitné plastové koule, připásáte se bezpečnostními popruhy a skoulíte se v této plastové kouli dolů z kopce po uzpůsobené dráze. Koule pro zorbing je dvojitá. Jsou to tedy vlastně dvě koule v sobě. Je to z důvodu bezpečnosti. Případné protržení vnější koule o větev nezasáhne pasažéra, který je připásán ve vnitřní kouli. Důležité jsou zábrany po celé délce dráhy a především potom v dolní části, které kouli chytají.

Zorbing na vodě

Klasický zorbing si může vyzkoušet každý, ale zorbing má i další podoby. Zmenšenou variantu pro děti, ale také takzvaný aquazorbing. Ten skýtá zcela jiný zážitek. Jeho podstatou je oproti běžnému zorbingu vlastně chození po vodě. V průsvitné plastové kouli se můžete doslova a do písmene procházet po vodě. Na rozdíl od klasického zorbingu je koule pro vodní zorbing jednoduchá, tedy nemá vnitřní kouli. Další rozdíl je také v tom, že se v ní nepřipoutáváte, což je dáno charakterem zážitku. Kvůli chození musíte mít v kouli umožněn volný pohyb. Tato zábava je zcela bezpečná. Nemáte kam spadnout, nevyvinete velkou rychlost, která by vás mohla ohrozit, prostě si jen koulíte po hladině. Vodní zorbing je také vhodný i pro děti.